Imprezy integracyjne – jaki mają cel?

Wyjazdy integracyjne dla szkół

Wyjazdy integracyjne dla szkół to jedna z podstawowych metod, która ma na celu, aby uczniowie lepiej się poznali oraz potrafi ze sobą współpracować. Nauczyciele i wychowawcy są świadomi, że dobrze zorganizowany wyjazd integracyjny z przemyślanym programem może stanowić duży wpływ na poprawienie funkcjonowanie klasy. Profesjonalnie zorganizowany wyjazd integracyjny wspomaga budowanie relacji pomiędzy uczniami, wzmacnia wzajemne zaufanie oraz stanowi istotny czynnik motywacyjny podczas zadań w grupach.

Cele wyjazdu integracyjnego

Głównym celem wyjazdów integracyjnych jest zbudowanie fundamentu zaufania między sobą. W natłoku zajęć lekcyjnych, zajęć dodatkowych czy innych obowiązków uczniowie nie zawsze mają czas aby lepiej się poznać. Praca zespołowa jest już ważna w najmłodszych latach. To wtedy młody człowiek uczy się funkcjonowania w swoim najbliższym środowisku, a im bardziej je pozna to lepiej będzie się w nim czuć i odnajdywać. Dlatego tak ważne jest, aby miał dobre relacje z rówieśnikami. To właśnie powinna być podstawa determinująca kolejne decyzje i wybory do zorganizowanie imprezy integracyjnej.

Inną koncepcje będzie miał wyjazd integracyjny starszej klasy, która po części spędziła już ze sobą jakiś czas. Wtedy za cel takiej imprezy stawia się integracje na nowo uczniów, aby mogli na nowo siebie poznać. Jeszcze inny charakter będzie miał wyjazd, aby zintegrować liczniejszą grupę uczniów na przykład z jednego roku.

Przy przekazaniu organizacji wyjazdu integracyjnego agencji eventowej opiekun z pewnością zacznie od analizy potrzeb i oczekiwań uczniów, ale pierwsze pytanie jakie powinno paść w wewnętrznej rozmowie to pytanie o cel wyjazdu.

Uczestnicy wyjazdu integracyjnego

Wyjazdy integracyjne każdorazowo mogą być kierowane do różnego profilu odbiorców. Raz może to być wyjazd jednej klasy, czasami dwóch klas, a raz nawet wyjazd integracyjny kilku roczników. Wydarzenia szkolne mogą być skierowane do różnego rodzaju uczniów czy to klasy szkoły podstawowej wczesnoszkolnej czy też starszej, czy to uczniów szkoły ogólnokształcącej czy technikum o kierunku skierowanym na dana specjalność. Przy wcześniejszym ustaleniu celu wyjazdu, odpowiedź na pytanie o uczestników będzie tylko formalnością.

Planując wyjazd integracyjny warto zwrócić również uwagę nie tylko na rodzaj klasy, ale również na ich płeć, wiek, sprawność fizyczną czy wcześniejsze doświadczenia związane z wyjazdami. Wszystkie te poszczególne elementy pozwolą dopasować program wydarzenia jak również ustalić odpowiednie miejsce organizacji wyjazdu integracyjnego.

Gdzie na wyjazd integracyjny?

Często jest to pierwsze pytanie jakie pada w czasie rozmów o wyjeździe integracyjnym. Naturalnie wybór miejsca jest istotny, jednak warto określić je dopiero po sprecyzowaniu celu, jakiemu ma służyć wyjazd.

Tutaj warto zaufać opiekunowi z agencji eventowej, który spojrzy na lokalizacje przez pryzmat wydarzenia i możliwości przestrzeni. Naturalnie określenie oczekiwanej odległości od szkoły będzie bardzo ważne. Sugestie jak np. „chcemy jechać nad morze” również bardzo pomaga wyprofilowaniu atrakcyjnych lokalizacji, a dla naszej agencji eventowej nie jest problemem zorganizowanie wyjazdu integracyjnego na terenie całej Polski.

Wyjazd integracyjny a plan wyjazdu

Gdy mamy już określony plan wyjazdu, możemy przejść do narzędzi, które pomogą urzeczywistnić wyjazd integracyjny, który powinien być inwestycją dla klasy, a nie tylko wydatkiem. W tym celu warto powierzyć profesjonalistom ułożenie programu wydarzenia. Przygotowane aktywności i atrakcje powinny być związane z celem imprezy przekładać się na jego realizację. Naturalnie wydarzenia szkolne mają być wydarzeniem długo i pozytywnie wspominanym, jednak nie zapominajmy, że nie chodzi tylko o zabawę.

To samodzielna realizacja czy pomoc agencji eventowej?

Często zdarza się, że pośród rodziców uczniów znajdzie się ten ambitny, który będzie chciał zorganizować wyjazd integracyjny swoim pociechom. Często kosztuje to jednak wiele czasu, dużo zaangażowania, porcji wiedzy i doświadczenia, a także stałej obecności w charakterze organizatora, a nie uczestnika w czasie imprezy. Prosty przykład: nie znając hotelu przed jego wyborem organizator powinien go odwiedzić i dokładnie obejrzeć oraz sprawdzić. To wymaga czasu, doświadczenia i pieniędzy.

Agencja organizująca wyjazdy integracyjne dla szkól posiada duże doświadczenie, sieć kontaktów owocujących niższymi cenami i wiedzę pozwalającą na opanowanie wszystkich wątków organizacyjnych. Dlatego jednak warto powierzyć zadanie zorganizowania wyjazdu agencji eventowej niż tracić swój cenny czas i pieniądze na własnych przygotowaniach.

Skontaktuj się z nami i określ cele i oczekiwania dotyczące wyjazdu integracyjnego, a my postaramy się stworzyć jak najlepszą ofertę dla ciebie. Więcej na https://www.everal.pl/imprezy-integracyjne/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *